Hibrit Otomobil Ne Demek ? Türkiye’deki Hibrit Araçlar Neler ?

Hibrit diğer tabir ile melez kavramı farklılıkları kullanarak en iyi performansı en düşük enerji ile sağlamak adına yapılan önemli bir buluştur. Dilimize pelesenk olan fiyat/performans deriz hep evet tamda bunu ifade eder. Maliyetleri düşürüp düşük yakıt sarfiyatı ve çevreye sıfır emisyon ile kirliliği önleyer dünya ve insan ömrüne büyük katkı sağlamaktadır.

Hibrit otomobil ne demek? Ülkemizde bulunan hibrit araç listesi nedir ? Hİbrit araçlarda egzoz emisyon değerleri nelerdir ? Hibrit araçlar ne kadar elektrik sarfiyatı yapar? Katı yakıtlı araçlar ile aynı motoru mu kullanır? Hepsi bu makalemizde bulabilirsiniz.

Hibrit otomobiller yarı elektrik yarı fosil yakıtla çalışan araçları ifade etmektedir. Diğer bir ifade ile yarı elektrikli motorlu araçlar hibrit teknolojisinin ta kendisidir.

Türkiyede Hibrit araç istenilen boyutta olmasada son yıllarda yukarı doğru bir ivme kazanmıştır. Gerek şarj istasyonu bulma sıkıntısı, gerek batarya sorunlarının çözülme süresi, gerek yeni teknolojinin insanların üstündeki baskı nedeniyle hibrit araçlar ülkemizde azda olsa kullanılmaktadır.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir